• 0342 317 12 80

 

GAÜN SPORIUM

FİTNESS SALONU KULLANIM KURALLARI

1. 0-12 yaş aralığındaki çocukların fitness salonunu kullanması yasaktır.

2.12-17 yaş arasındaki çocukların velileri tarafından yazılı izni ile kullanmalarına izin verilecektir. Her durumda sorumluluk veliye aittir.

3. Fitness salonunda dışarıda giymiş olduğunuz ayakkabı ile çalışmak yasaktır. Temiz spor ayakkabısı ve spor kıyafeti kullanılması zorunludur. Terlik, atlet, dışarıda kullanılan spor ayakkabısı ile salon kullanılamaz. (mutlaka temiz spor ayakkabı kullanınız)

 

4. Fitness salonuna alkollü ve karnınız aşırı tok veya çok aç olarak gelmeyiniz.

5. Kullanmış olduğunuz serbest ağırlık ve aletleri çalışma bitiminde yerine bırakınız. Spor aletlerini temiz kullanınız.

6. Güvenliğiniz için aletleri doğru ve dikkatli kullanınız.

 

7. Yoğunluğun olduğu saatlerde koşu bantları kullanımında belirlenen 30 dakika süreyi aşmayınız.

8. Çevreye ve eşyaya verilen zarar ve hasarlar yapan kişiden veya velisinden tazmin edilecektir.

 

9. Kullanmasını bilmediğiniz aletler için Fitness Salonu Sorumlusuna başvurunuz.

10. Fitness salonuna su dışında yiyecek ve içecek ile girilmesi yasaktır.

11. Eğer ilaç alıyorsanız, kalp rahatsızlığı gibi spor yapmanıza engel sağlık probleminiz varsa veya 35 yaş üstündeyseniz doktorunuzla irtibata geçmeden ve ondan onay almadan önceden belirlenmiş programları kesinlikle kullanmayın ve her hangi bir egzersize başlamayın, oluşabilecek herhangi bir yaralanma ve sağlık problemlerinden tesis yönetimi sorumlu değildir.

12. Yukarıda maddeler kullanıcılara uyarı ve talimat niteliğinde olup meydana gelebilecek tüm olumsuz durumlardan kullanıcılar uymak zorundadır, tesis yönetimi sorumlu değildir.

13. Unutmayınız ki her şeyden önce sizin sağlığınız ve güvenliğinizdir, kurallar da sizlerin sağlığı ve güvenliği için konulmuş kurallardır.

14. Spor aletleri kullanım kurallarına uymanız önemle rica olunur; özellikle koşu bantlarında makine çalışmaya başlayıp (bant dönmeye başlamalı) ondan sonra bantın üzerine çıkmanız gerekmektedir. Spor Aletlerin arıza yapmaması uzun süreli hizmetimizde olması sizlerin elindedir. 15. Çöplerimizi fitness salonunda bırakmayalım. Salonumuzu temiz ve kullanılır durumda bırakalım.

 

HEM İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ AÇISINDAN HEMDE HİJYEN VE SAĞLIĞINIZ AÇISINDA YUKARIDA YAZILI MADDELERE UYULMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR. AKSİ TAKDİRDE FITNESS SALONU SORUMLUSUNUN SİZİ SALONUNDAN ÇIKARMA YETKİSİ OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ. FITNESS SALONU KULLANIM KURALLARINA UYMAMA VE/VEYA HATALI, UYGUNSUZ DAVRANIŞLAR SONUCUNDA OLUŞABİLECEK FERDİ, MADDİ VEYA MANEVİ HASAR VE ZARARLARDAN SİTE YÖNETİMİ SORUMLU TUTULAMAZ.